❀❁ گلبرگ ❁❀

ذهن ما باغچه ایست/ گل در آن باید کاشت / تا نروید علف هرز در آن / زحمت کاشتن یک گل سرخ / کمتر از زحمت برداشتن هرزگی آن علف است

میمونها هم ریاضی می دانند...........


محققان آلمانی با اجرای آزمایشی ساده ثابت کردند میمونها قادرند محاسبات ساده ریاضی را به صورت ذهنی انجام داده و از آنها نتیجه گیری کنند.

محققان طی مطالعه ای جدید دریافتند میمونها قادرند محاسبات ریاضی پایه را به صورت ذهنی انجام دهند.

دانشمندان در دانشگاه توبینگن آلمان بر این باورند یافته آنها نشان دهنده اتصال محکم ریاضیات پایه با تکامل موجودات است. طی مطالعات انجام گرفته به تعدادی از میمونها آموزش داده شد تا بتوانند تعداد نقاط نمایش داده شده بر روی نمایشگری را شناسایی کرده و آنها را با تعداد نقاطی که با فاصله زمانی و پس از آزمایش اول نمایش داده می شوند، مقایسه کنند.

زمانی که نقاط قرمز در برابر چشم این جانداران به نمایش در می آمد، در صورتی که تعداد نقاط سری دوم از سری اول بیشتر بود، میمون باید دستگیره ای را می کشید و در صورتی که نقاط آبی نمایش داده شده در نوبت اول از نوبت دوم بیشتر بود میمون اجازه کشیدن دستگیره را داشت.

بر اساس گزارش تلگراف، نتایج این آزمایش نشان داد میمونهایی که به عنوان جایزه سیب یا آب دریافت می کردند با دقتی برابر 90 درصد می توانستند در ذهن خود محاسبه کرده و در هنگام مشاهده پاسخ درست از خود عکس العمل نشان دهند.تاريخ : ۱۳٩۱/٩/٢٦ | ۸:۱۱ ‎ب.ظ | نویسنده : بهاره عسگری | نظر شما()